zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Klub ochrany dravců a sov spouští nové internetové stránky

21.03.2005
Příroda
Klub ochrany dravců a sov spouští nové internetové stránky

Na adrese http://kodas.detizeme.cz nyní naleznete nové internetové stránky Klubu ochrany dravců a sov při sdružení Děti Země (KODAS – DZ).

 

„Nové stránky jsou výrazně lepší nejen po grafické stránce, ale obsahují také mnohem více užitečných informací pro všechny zájemce o ochranu dravých ptáků,“ říká David Poláček, předseda KODAS – DZ. Cílem autorů stránek nebylo pouze informovat veřejnost o činnosti klubu a problematice ochrany dravců a sov. Zájemci zde mohou např. najít praktické návody, jak pomoci dravým ptákům, jak se postarat o nalezené mládě nebo zraněného ptáka.

 

Důležitou součástí stránek je samozřejmě popis hlavních programů KODAS – DZ. „Akce FALCO“, nejstarší a nejznámější program, si vytkla za cíl strážení hnízd kriticky ohrožených druhů dravců před vykrádáním mláďat a rušením. V rámci programu „Pomoc přírodě“ pomáhají dobrovolníci klubu ve stanicích pro handicapované živočichy (dravci a sovy tvoří velké procento chovanců těchto stanic) nebo vyrábějí budky pro sovy. Program „Budou žít?“ se věnuje ochraně sovy pálené na Vysočině, především zlepšování hnízdních možností pro tyto krásné ptáky. Program „Ohrožení králové nebes“ se zaměřuje na ekologickou výchovu veřejnosti a propagaci ochrany dravců a sov. Pro své členy a příznivce vydává KODAS – DZ čtvrtletní zpravodaj Peregrín.

 

V současné době je prioritním programem KODAS – DZ již zmíněná „Akce FALCO“. „Právě v těchto dnech vrcholí nábor dobrovolných strážců, kteří jsou ochotni obětovat týden volného času pro ochranu dravců. Potřebujeme spolehlivé dobrovolníky, kteří budou hlídat za každého počasí 24 hodin denně,“ vysvětluje David Poláček. Případní zájemci o hlídání hnízd mohou kontaktovat koordinátora Akce FALCO Ivo Párala na adrese: 683 51 Holubice 258,  telefonu: 605 468 263   nebo e-mailu: akcefalco@email.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí