zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obce na Svitavsku vybudují dvory na třídění komunálního odpadu

22.03.2005
Odpady
Obce na Svitavsku vybudují dvory na třídění komunálního odpadu

SVITAVY -- Obce na Svitavsku zlepší životní prostředí vybudováním 17 dvorů na třídění komunálního odpadu. V rámci projektu za přibližně 65 milionů korun již správní rada mikroregionu požádala o dotaci z evropských fondů, které mohou poskytnout až 75 procent nákladů. V případě získání dotace by výstavba mohla začít koncem letošního roku, řekl dnes ČTK starosta Svitav Václav Koukal.

"Do projektu vstupují obce, které chtějí vybudovat sběrné dvory na recyklaci materiálu a na nebezpečný odpad," prohlásil. Dvory budou podle něj umístěny například ve Svitavách, Moravské Třebové, Poličce, Jevíčku nebo Bystrém. Kontejnery na tříděný odpad ale budou také v dalších spádových obcích. Součástí projektu je i vybavení potřebnou technologií, například pro kompostování.

S novým uceleným systémem třídění odpadu začali ve druhé polovině loňského roku také v okolí Hlinska na Chrudimsku. Region čítá asi 25 000 obyvatel ve více než 20 obcích. Vybudování linky na třídění, zajištění svozu a rozmístění kontejnerů přišlo asi na 26 milionů korun. Zástupci obcí si od tohoto kroku slibují, že rovněž ušetří peníze za zpracování odpadů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí