zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Důraz na dřevařské řemeslo

24.03.2005
Les
Důraz na dřevařské řemeslo
Na světovém veletrhu pro lesní hospodářství a dřevozpracující průmysl LIGNA Hannover 2005, který se letos uskuteční 2. - 6. května, se do centra pozornosti dostávají hlavně řemesla zpracovávající dřevo. Získávají zde poprvé svou vlastní platformu, kde budou prezentovány stroje, nástroje a materiály. O to víc je důležitá účast 16 českých firem převážně dřevařských řemesel a z oboru zpracování masivního dřeva.

Vystavovatele a návštěvníky jistě přilákají i speciální akce, jako je Akční fórum "vector" s živým předváděním novinek z oblasti strojů, materiálů, povrchů a příslušenství, nebo fórum Inovace v dřevěných stavbách.

Na společném stánku iniciativy ProHolzfenster představí dvě desítky výrobců oken a jejich partnerů poslední novinky, uskuteční se spolková soutěž truhlářského řemesla Dobrý tvar. Tento trend podpoří také praktické fórum Setkání a přehlídka truhlářů. Platforma Tvůrci nábytku seznámí s moderními technologiemi a funkčností výrobků v oboru.

Z dalších doprovodných akcí jmenujme koncepci Plus (Stroj materiál aplikace) nebo mezinárodní sympózium o nedestruktivním výzkumu dřeva. Připravena je mimořádná přehlídka Energie ze dřeva (pod heslem Od stromu k palivu budou na volném prostranství prezentovány linky pro různé technické procesy při zpracování paliva), poprvé zde budou odhaleny logistické a prodejní možnosti na téma Výrobny biomasy. V návaznosti se uskuteční mezinárodní odborné zasedání k energetickému využívání dřeva.

Vyhodnocena bude nejlepší německá dřevěná stavba, umělecké ambice veletrh uspokojí přehlídkami Dřevo v rukou umělce či Kariéra se dřevem.

Další informace na tel. 220 510 057 nebo na e-mailu: info@hf-czechrepublic.com.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí