zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dotřiďovací linka byla docela dobrou investicí

07.04.2005
Odpady
Dotřiďovací linka byla docela dobrou investicí
Písek - Město se dlouhodobě snaží motivovat obyvatele k třídění odpadu. V ulicích a na dalších veřejných prostranstvích je v současné době rozmístěno kolem 470 kontejnerů na tříděný odpad, tedy papír, plasty a sklo.
"Počet nádob na tříděný odpad vysoko překračuje celorepublikový průměr. Krátkou donosnou vzdáleností se snažíme občany k třídění motivovat," konstatoval vedoucí odboru životního prostředí městského úřadu Miloslav Šatra.
Tříděný odpad nejenže nezabírá místo na skládce, ale přináší i finanční efekt. Potvrzují to zkušenosti z dotřiďovací linky, kterou Písečtí vybudovali společně s městem Strakonice a provozuje ji společnost Odpady.
"V loňském roce jsme sem navezli 152 tun plastů a 295 tun papíru. Prodali jsme 62 tun bílých plastů čínskému odběrateli, který je dále zpracovává na textilní vlákna," informoval včera vedoucí dotřiďovací linky na skládce Vydlaby Václav Kučera.
V současné době se na dotřiďovací linku naváží z měst Písek a Strakonice měsíčně v průměru třicet tun plastů a šedesát tun papíru. Ukazuje se, že dotřiďovací linka byla dobrá investice a že toto zařízení nebude ztrátové. Ceny tříděného odpadu neustále rostou. Odběratelé platí například za barevný plast osm padesát za kilogram a u bílého plastu je to až jedenáct korun. Písek ještě letos zahájí třídění tetrapacků a plechovek od piva a dalších nápojů.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí