zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Podal demisi, náměstka však ještě jmenoval

11.04.2005
Obecné
Podal demisi, náměstka však ještě jmenoval
Jako by ani ministr životního prostředí Libor Ambrozek (KDU-ČSL) nepodal minulý týden demisi. Včera jeho úřad oznámil, že na ministerstvo přišel nový náměstek, nestraník František Pojer. Nahradí Ladislava Mika, který nastupuje v Bruselu do Evropské komise jako ředitel ochrany přírodních zdrojů. Pojer je podle ministerstva zárukou kontinuity práce odcházejícího náměstka Mika.
Dnes se na ministerstvu koná jako v jiné dny porada vedení. Obdobné je to i v ostatních úřadech čtyř ministrů, kteří sice podali demisi, ale prezident ji zatím nepřijal - ministři dál řídí chod svého úřadu.
"Blázinec je tu pořád stejný, jsme tady kolikrát až do noci," řekl blízký spolupracovník ministra dopravy Milana Šimonovského (KDU-ČSL).
Jen v úterý podepsal Šimonovský bezmála čtyřicet dokumentů, mezi nimi například stanovisko k rozšíření komunikace mezi Brnem a Vídní, odpověď na interpelaci poslance, dopis ministrovi dopravy Ruska nebo vyjádření k návrhu koncesního zákona.
"Pracovní režim je normální, tak jako jindy," potvrzuje i Klára Volná, mluvčí ministra informatiky Vladimíra Mlynáře (US-DEU), který se v úterý odpoledne zúčastnil například jednání sněmovního podvýboru pro mediální legislativu o novele zákona o rozhlasovém a televizním vysílání.
"Samozřejmě, že běžný chod úřadu a vládní agendy musí být zajištěn," říká ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). "Záměrně se ovšem vyhýbám jakémukoli rozhodnutí, které by zavazovalo mého nástupce."
Podobně postupuje i Svobodův stranický kolega Libor Ambrozek. Nedomlouvá si už například žádné schůzky o ekologické daňové reformě, jejíž příprava ještě potrvá dlouhé měsíce.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí