zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Úložiště radioaktivních odpadů Richard nedaleko Litoměřic

11.04.2005
Odpady
Úložiště radioaktivních odpadů Richard nedaleko Litoměřic

Litoměřice - V rámci setkání jaderných odbornic z 18 zemí světa WIN Global, které včera skončilo v Českém Krumlově, si 26 zájemkyň přišlo prohlédnout úložiště radioaktivních odpadů Richard nedaleko Litoměřic. Jejich převážná většina byla z Jižní Koreji.

"Prohlídkou úložiště jsem mile překvapena. Bezpečnostní opatření jsou na vysoké úrovni, vše je uloženo v suchém a čistém prostředí," popsala Dr. Ingeborg Hagenlocher ze švýcarské organizace pro nakládání s radioaktivními odpady. Role žen v jaderném výzkumu je podle ní stejně důležitá, jako role mužská.

"Má jistě svá specifika, jako je mateřství a podobně, ale její důležitost je stejně závažná, jako v jiných oborech," uvedla Ingeborg Hagenlocher.

Ženy se na konferenci zabývaly využitím jádra v medicíně, ochranou při nakládání s vyhořelým palivem a jadernou bezpečností. Kromě úložiště Richard měly účastnice možnost výběru návštěvy jaderné elektrárny Temelín a návštěvou radonových lázní Jáchymov.

Konference WIN (Women in Nuclear) Global se uskutečnila již potřinácté, z toho poprvé ve střední Evropě. Příští rok pojedou odbornice do Kanady, vloni je hostilo Japonsko.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí