zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na MEZINÁRODNÍ KONFERENCI BIOLOGICKY ROZLOŽITELNÉ ODPADY

14.04.2005
Odpady
Pozvánka na MEZINÁRODNÍ KONFERENCI BIOLOGICKY ROZLOŽITELNÉ ODPADY
Cílem konference je představit nejnovějšími poznatky při zpracování a využití biologicky rozložitelných odpadů (BRO)

Ve dnech 19. – 20.5. 2005 proběhne v Náměšti nad Oslavou první MEZINÁRODNÍ KONFERENCE BIOLOGICKY ROZLOŽITELNÉ ODPADY, jejich zpracování a využití v zemědělské a komunální praxi. Cílem konference je představit nejnovějšími poznatky při zpracování a využití biologicky rozložitelných odpadů (BRO) se zaměřením na legislativu, výzkum a vývoj nových technologií, monitoring jejich vlivu na životní prostředí, uplatněním nejlepších dostupných technik v praxi a ekonomikou při nakládání s BRO. Tato témata budou přenášet špičkový Čeští i zahraniční odborníci v rámci následujících sekcí: Legislativní podmínky zpracování BRO v ČR a EU, Možnosti zpracování a využití odpadů biologickou cestou, Technika pro kompostování, Financování, marketing, provozování zařízení a praktické uplatnění výsledných produktů zpracování BRO, Komplexní řešení biologicky rozložitelných odpadů kompostováním. Program je zaměřen velice komplexně a umožňuje posluchači získání přehledu v možnostech získání finančních prostředků na investice do zařízení na biologickou úpravu zařízení, výběru vhodné technologie, optimalizaci provozu zařízení i výsledné uplatnění produktu na trhu. Za zmínku stojí především přednáška předsedy sítě komunitních kompostářů v Anglii pana Nickyho Scotta, která se bude zabývat problematikou snižování množství biologicky rozložitelné složky v komunálním odpadu pomocí podpory komnitního kompostování. Velmi přínosná bude také přenáška ředitele evropského spolku kompostářů, pana Josefa Bartha o marketingu kompostů.

Doprovodným programem konference je předvedení práce kompletní kompostovací linky. Návštěvníci budou mít v praxi možnost porovnat stroje od většiny výrobců. Vstup na doprovodný program je volný.

Očekávanými účastníky jsou především kompostáři, pracovníci bioplynových stanic, pracovníci státní správy (krajské a obecní úřady, ministerstva), zástupce vědy a výzkumu z řad vysokých škol a výzkumných ústavů, manažery v oblasti ekologického podnikání, podnikatele v zemědělství a komunální sféře, projektanty a dodavatele zařízení pro biologickou úpravu odpadů a také budoucí odborníky z řad studentů.

Hlavními pořadateli akce jsou: Agentura ZERA a CMC Náměšť a.s. Zemědělská a ekologická regionální agentura ZERA je regionální nevládní nezisková organizace zabývající se především výzkumem v oblasti ekologického zemědělství, vlivu kompostu na životní prostředí, vzděláváním v oblasti zpracování bioodpadu, personální certifikací odborníků na biologické zpracování odpadů a projektováním a realizací kompostáren. Akciová společnost CMC Náměšť realizuje výstavbu kompostárny s kapacitou do 5000 t zpracovaného bioodpadu za rok a nabízí poradenské služby v oblasti zemědělství (dotační tituly), odpadového hospodářství (zpracování plánů odpadového hospodářství), posuzování vlivu na životní prostředí (EIA), integrované prevence a omezování znečištění (IPPC) a komplexních ekologických služeb.

Mediálními partnery akce jsou Enviweb a Biom.cz.

Další podrobnosti o konferenci včetně přihlašovacího formuláře jsou zveřejněny na internetové adrese: http://www.komposty.cz nebo nás kontaktujte na adrese:

ZERA Zemědělská a ekologická regionální agentura,

V.Nezvala 977, 675 71 Náměšť nad Oslavou

 

Tel : 420 568 620 546, 420 724 144 401, 
 Fax: 420 568 620 547, e-mail: lucie.slezakova@seznam.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí