zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Práce na vodní nádrži finišují

15.04.2005
Voda
Práce na vodní nádrži finišují
Tvarožná Lhota Pracovní ruch panuje v prostoru vodní nádrže Lučina ve stejnojmenné rekreační oblasti v Bílých Karpatech. Napouštění je kvůli její revitalizaci opožděné, začátek sezony ale nemá být ohrožen.
K vyhlášené rekreační nádrži, od podzimu vypuštěné, přijíždějí v těchto dnech nákladní vozy, domíchávače s betonem a další technika. " Vodovzdorným betonem se zpevňuje a izoluje boční hráz, která prosakovala. Hladina bude o dvacet centimetrů vyšší a napouštět začneme koncem tohoto týdne. Naplnění bude trvat až dva týdny, mezi tím se práce budou dokončovat," vyvrací obavy některých rekreantů o letošní koupání místostarosta Tvarožné Lhoty Vít Hrdoušek.
Oblastí projdou každoročně desetitisíce turistů a návštěvníků. " Sezonu začínáme příští týden, nádrž bývá sice plná, ale lidé v této době vyhledávají hlavně vycházky a výlety do okolí, takže nám to zatím nevadí. Kvůli koupání přijíždějí až v letních měsících," říká Lešek Stašek z nedalekého rekreačního střediska Anna.
Rekonstrukce dvouhektarové nádrže, která je součástí chráněného biotopu v oblasti Natura 2000, začala na podzim loňského roku. Cílem bylo podle Hrdouška zlepšit podmínky pro rekreaci, jde také o významné shromaždiště k páření chráněných obojživelníků.
Celý projekt přijde asi na šest milionů korun, osmdesátiprocentní dotací jej podpořil Státní fond životního prostředí. Díky dotaci ministerstva pro místní rozvoj budou mít letos návštěvníci k dispozici také infocentrum a sociální zařízení se sprchami.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí