zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

4. Mezinárodní symposium Světové meteorologické organizace o asimilaci pozorování v meteorologii a oceánografii začíná v pondělí v Praze

18.04.2005
Ovzduší
4. Mezinárodní symposium Světové meteorologické organizace o asimilaci pozorování v meteorologii a oceánografii začíná v pondělí v Praze

Mezi základní témata symposia patří zlepšování předpovědí extrémních povětrnostních situací, které jsou dnes příčinou většiny ztrát na lidských životech i ztrát ekonomických, všechny aspekty klimatu Země a jeho možných změn. Světové elity v oboru se budou věnovat současnému stavu technik sběru a vyhodnocování dat pro předpověď cirkulace atmosféry nad oceánem a kontinenty v globálním a středním měřítku.

Symposium, které spolupořádá Český hydrometeorologický ústav, probíhá od 18 do 22. dubna v Karolinu (Celetná 20)  a  zúčastní se jej 254 odborníků z 28 zemí [1]. Slavnostní zahájení proběhne  v pondělí  18. dubna  v 18.30 hod, Karolinum, Ovocný trh 4 (Aula Magna). Zúčastní se jej například  prof. Ing. Ivan Wilhelm, CSc., rektor Univerzity Karlovy, prof. RNDr. Václav Pačes, DrSc, předseda Akademie věd České republiky, prof. RNDr. Ivan Netuka, DrSc, děkan Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy,  JUDr. Ing. Tomáš Novotný, náměstek ministra životního prostředí České republiky, Ing. Ivan Obrusník, DrSc., ředitel Českého hydrometeorologického ústavu a stálý zástupce České Republiky ve Světové meteorologické organizaci.

Kontaktní osoby:

Dr. Radmila Brožková, ČHMÚ, Chairwoman of Local Organising Committee

radmila.brozkova@chmi.cz

Dr. Elena Manaenkova, WMO representative, Director of AREP (Atmospheric Research and Environment Programme)

EManaenkova@wmo.int

Více na www.chmu.cz

 [1] Pořadateli symposia jsou Světová meteorologická organizace, Český hydrometeorologický ústav, Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy a Ústav fyziky atmosféry Akademie věd České republiky .

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí