zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Firma A.S.A. bude chtít při sběru odpadů znát jejich původ

20.04.2005
Odpady
Firma A.S.A. bude chtít při sběru odpadů znát jejich původ
LIBEREC - Zaměstnanci liberecké firmy A.S.A. se budou při svozu nebezpečných odpadů lidí podrobně vyptávat, co se v odevzdávaných nádobách skrývá a odkud pocházejí. Začnou také zjišťovat totožnost osob, od nichž je přebírají. Vedení firmy tak reaguje na nedělní událost, kdy se jeden z jejích řidičů nadýchal neznámé chemikálie. ČTK to řekl jednatel společnosti Tomáš Paleček.

Řidič, který dovezl do sběrného dvora firmy A.S.A. sud s neznámými nebezpečnými chemikáliemi a nadýchal se výparů z nich, je podle Palečka v pořádku. A.S.A sud s kyselinami dopravila k likvidaci na skládku nebezpečných odpadů do Lodína u Hradce Králové.

V neděli se ve sběrném dvoře začalo ze sudu kouřit a zaměstnanci přivolali hasiče a záchrannou službu. "Řidič sud s neurčenými kyselinami naložil na automobil a při cestě do sběrného dvora se na nádobě zřejmě něco uvolnilo a kyseliny mezi sebou začaly reagovat," uvedl Paleček.

Zdravotníci řidiče ošetřili. Stěžoval si na pálení v ústech, a tak ho sanitka raději převezla na vyšetření do liberecké nemocnice. Řidič nebyl na pohled ve špatném zdravotním stavu, záchranáři se ale obávali, aby neměl poleptanou sliznici a dýchací cesty. "Podobný problém jsme při svozu nebezpečných odpadů zažili poprvé," uvedl Paleček. Společnost proto přijímá opatření, aby v budoucnu co nejvíce zamezila úniku nebezpečných látek, dodal.

Zdroj: Deník veřejné správy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí