zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha 1 nechce mít pod Karlovým mostem sklad zábran proti povodni

20.04.2005
Voda
Praha 1 nechce mít pod Karlovým mostem sklad zábran proti povodni
PRAHA - Radnice Prahy 1 nechce, aby pod jedním z malostranských oblouků Karlova mostu vznikl sklad přenosných zábran proti povodni. O jejich uložení pod památkou uvažuje magistrát. Podle zástupců městské části místo není vhodné. Prostor pod obloukem je připraven pro výstavbu záchodků, řekla novinářům místostarostka Jana Příhodová (ODS).

Radnice již dříve přivedla pod oblouk rozvody elektřiny, vody a kanalizace. "Přijde nám trochu luxusní udělat tam sklad," podotkl starosta Vladimír Vihan (ODS). Připomněl, že nyní se přenosné zábrany proti velké vodě skladují mimo centrum. Při hrozbě záplav je lze na místo včas dovézt, dodal.

Podle Příhodové by veřejné záchodky pod Karlovým mostem byly potřebné. "V Praze 1 je málo míst, kde by mohly být nové veřejné toalety. O Kampě to platí dvojnásob," zdůraznila místostarostka. Záměr na jejich výstavbu ale zatím příliš nepokročil. Nejprve byl odložen kvůli katastrofální povodni v srpnu 2002. Nyní zase neexistuje dohoda, kdo by stavbu WC zaplatil.

Pražský magistrát se rozhodl urychlit výstavbu zábran proti velké vodě právě po záplavách před třemi lety. Nyní už může být Malá Strana ochráněna před tak velkou povodní, která tehdy město postihla.

Zdroj: České noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí