zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Občany trápí černá skládka

20.04.2005
Odpady
Občany trápí černá skládka

Protože Počerničtí nechtějí, aby se černá skládka za obcí rozrostla do netušených rozměrů, rozhodli se požádat karlovarský magistrát o uzavření této silnice.

Oficiální žádost podali zástupci občanů na magistrát včera.

Počerny - Staré matrace, rozbité sklo, prázdné nádoby od chemikálií a hromady dalšího odpadu lemují silnici z Počeren k vodárně ve Staré Roli. Přestože vjezd na tuto komunikaci zakazuje dopravní značení, podle obyvatel Počeren mnoho řidičů zákaz nerespektuje a vozí sem odpad všeho druhu.

"Situaci je třeba řešit. Vzhledem k tomu, že dopravní policie není proti uzavření silnice pomocí pevného kolíku, tak věříme, že nám vedení města vyjde vstříc," doufá Roman Špindler, předseda občanského sdružení Počerny, které zdejší lidi v podobných záležitostech zastupuje.

Pevný kolík je vhodný především proto, že v případě potřeby jej mohou například hasiči pomocí speciálního klíče dočasně odstranit.

Počerničtí si nedávno dali tu práci a počítali, kolik automobilů po silnici projede.

"Za půl hodiny jsme napočítali pět vozidel. Z toho čtyři se stejnou cestou zanedlouho vraceli. Co tam asi dělali? Jistě tam nejezdí za krásami přírody," konstatuje Špindler.

Zdroj: Karlovarské noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí