zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Již příští pátek bude oznámen Ropák za rok 2004

22.04.2005
Obecné
Již příští pátek bude oznámen Ropák za rok 2004

Výsledky anket Ropák 2004 a Zelená perla 2004 budou zveřejněny v pátek 29. dubna v 11 hodin na tiskové konferenci v Brně. Večer pak od 18 hodin v brněnském Divadle Radost na Bratislavské 32 proběhne ještě slavnostní vyhlášení, které je určeno veřejnosti. Na akci s vegetariánským rautem diváci uslyší Jiřího Dědečka a Cimbálovou muziku Veronica, uvidí zajímavé ekovideoklipy GREENPEACE, ukázky z filmu Nuda v Brně a také ropákův dort. Vstupenky za sto korun lze zakoupit v Ekologické poradně na Panské 9 nebo přímo u Dětí Země na dz.brno@ecn.cz. Novináři mají vstup zdarma.

„Připravený pestrý kulturní program za účasti Jiřího Dědečka bude snad i letos velkým lákadlem pro veřejnost jako loni, kdy se hrála parodická hra o přesunu železničního nádraží pod názvem Odsun,“ doufá organizátor anket Miroslav Patrik z Dětí Země Brno.

Na raut je připraveno veganské a vegetariánské občerstvení od firmy Restaurace – Rebio, k pití pak víno ze skladů Moravské banky vín Brno a od firmy Víno Marcinčák Mikulov. Účastníci soirée také budou moci sníst výborný ropákův dort.

Děti Země v současné době stále provádějí kontrolu zaslaných kandidátů na ropáky a perly. Konečné přehledy podle krajů budou zveřejněny nejpozději v pondělí 25. dubna, dvanáct ropáckých finalistů pak ve středu.

Nejčastěji byl letos nominován náměstek ministra průmyslu Martin Pecina, který byl loni třetí, a zastupitel Ústeckého kraje za ČSSD Jaroslav Foldyna, který loni skončil na druhém místě za Jaromírem Schlingem.

Vstupenky na ropácké soirée 29. dubna od 18 hodin v Divadle Radost lze je objednat či zakoupit:

1) Ekologická poradna Veronica (Panská 9, tel. 542 422 750, veronica@ecn.cz)

2) Děti Země Brno (Cejl 48/50, tel. 545 210 393, dz.brno@ecn.cz).

3) Divadlo Radost (Bratislavská 32, tel. 545 321 273)
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí