zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V sobotu se půjde přes České středohoří v trase D8

22.04.2005
Příroda
V sobotu se půjde přes České středohoří v trase D8

Chceme ještě všem připomenout krajinu bez dálnice, říká Miroslav Patrik z Dětí Země

Ekologická sdružení Přátelé přírody, Děti Země a Ekologický právní servis zvou v rámci letošního Dne Země všechny zájemce na pochod přes České středohoří, který je naplánován na sobotu 23. dubna. Sraz účastníků výletu je v 10.30 hodin před hlavním železničním nádražím v Ústí nad Labem u přistaveného ekobusu, který je odveze k Pomníku Přemysla Oráče ve Stadicích. Zde ještě proběhne volba Severočeského ropáka 2004. Pochod je dlouhý 12 km a končí v Oparně.

„Cílem akce je milovníkům Středohoří ukázat, kudy povede dálnice D8 a co se mohlo zachránit výstavbou tunelu Kubačka, který se letos nepodařilo prosadit“ uvedl Miroslav Patrik z Dětí Země.

Asi dvanáctikilometrová trasa začíná v Dubicích s nádhernou vyhlídkou na labské údolí, pokračuje kolem vrchu Kubačka a lomu Prackovice, kde se buduje průzkumná štola pro tunel Prackovice (viz ilustrativní foto v příloze) a končí v Opárenském údolí se zříceninou hradu.

První pochod přes České středohoří v trase dálnice D8 uspořádaly Děti Země již 29. dubna 1995 a zúčastnilo se ho kolem šedesáti osob ze tří států – ČR, Slovenska a Německa. Děti Země ještě uspořádaly další dva ročníky, pak jejich organizování převzaly Přátelé přírody.

Informace o výstavbě dálnic a činnosti Dětí Země, včetně dálnice D8, lze nalézt také v týdeníku Respekt ze dne 18. 4. 2005 na http.//respekt.inway.cz/clanek_detail.php?sel_id=668&rocnik=2005&cislo=16.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí