zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vyčištění kontaminovaného kláštera bude stát miliony

27.04.2005
Geologie
Vyčištění kontaminovaného kláštera bude stát miliony

Ostrov - Až na patnáct milionů korun se mohou vyšplhat náklady, které jsou nutné k odstranění kontaminované půdy v areálu ostrovského kláštera. Informoval nás o tom ostrovský místostarosta Milan Matějka. Původně byla přitom sanace zamořeného areálu odhadována na jeden milion korun, starosta Ostrova Jan Bureš ale upozorňoval, že náklady mohou po průzkumu odborníků rapidně narůst.

"Náklady na přestavbu a rekultivaci celého areálu se tak vyšplhaly z osmnácti milionů korun na třicet tři," upřesnil Matějka.
Zatím však zůstává otázkou, kdo bude sanaci kontaminované půdy od ropných látek hradit. Klášter dříve využívala Armáda České republiky, ta z něho definitivně odešla v roce 2001. Až na konci loňského roku se ale zjistilo, že půda v areálu je zamořená ropou. Jak už jsme čtenáře informovali, noví nájemníci kláštera, kteří se sem nastěhují již na začátku června, nemají důvod k obavám.
"Byty v klášteře zamořené nejsou," uklidňoval před časem starosta Bureš.
Ostrov chce proto o uhrazení nákladů spojených se sanací areálu s armádou vyjednávat. Radnice také doufá, že nemalým podílem přispěje stát.
"Část peněz z prodaného Telecomu má jít na odstranění starých ekologických záteží. Doufáme, že budeme mít šanci," dodal Matějka.

Zdroj: Karlovarské noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí