zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ambrozek chce, aby vláda projednala ekologickou daňovou reformu

29.04.2005
Obecné
Ambrozek chce, aby vláda projednala ekologickou daňovou reformu

PRAHA -- Ministr životního prostředí Libor Ambrozek (KDU-ČSL) chce, aby staronová vláda sociálních demokratů, lidovců a unionistů projednala koncepci rozpočtově neutrální ekologické daňové reformy. Její návrh nyní zpracovává tým specialistů ve spolupráci s ministerstvem financí. V roce, který zbývá do voleb, by kabinet podle jeho názoru měl připravit také program podpory alternativních paliv v dopravě.

Ambrozek je prvním ministrem z původní vlády sociálního demokrata Stanislava Grosse, kterého nový premiér Jiří Paroubek (ČSSD) uvedl do úřadu. Učinil tak dnes v podvečer.

Do dnešního odpoledne stihl nový ministerský předseda představit na jejich úřadech čtyři nováčky kabinetu. Nyní ho čekají návštěvy už zavedených ministrů, jejich úřady bude postupně navštěvovat do pondělního večera.

Teze, které chce Ambrozek prosadit v novém kabinetu, vycházejí z programových priorit staré vlády. Vedle daňové reformy a podpory alternativních paliv tak podle mluvčí úřadu Karolíny Šůlové nebude v novém programovém prohlášení chybět ani to, že vláda zachová současnou úroveň občanských práv v oblasti životního prostředí a bude i nadále v praxi uplatňovat principy Aarhusské úmluvy o účasti veřejnosti na rozhodování o životním prostředí.

"Vláda by se měla také zavázat, že vytvoří podmínky pro kvalitní péči o soustavu chráněných území evropské sítě chráněných území Natura 2000," řekla Šůlová. V programu Paroubkova týmu by se podle ní měly objevit i další ekologické priority, jejich přesné formulace se ještě hledají.

Zdroj: Deník veřejné správy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí