zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hlasování o Veolii v původním termínu

16.05.2005
Voda
Hlasování o Veolii v původním termínu

Hradec Králové - O schválení vstupu francouzské společnosti Veolia Water do Vodovodů a kanalizací (VAK) Hradec Králové se bude hlasovat v původním termínu na valné hromadě vodáren 22. června. Rozhodly o tom představenstvo a dozorčí rada VAK, které tak změnily původní rozhodnutí o posunu hlasování z června na podzim.

Původní odsunutí hlasování VAK zdůvodnil zejména nutností zapracovat do smluv s Veolií připomínky ministerstva životního prostředí a akcionářů. Menším obcím chtěl VAK dát také delší čas na prostudování smluv.

"Připomínky ministerstva, které nebyly zásadního rázu, jsme do smluv dokázali zapracovat. Obce budou mít na posouzení smluv šest týdnů. Není důvod rozhodnutí oddalovat," uvedl generální ředitel a předseda představenstva VAK Zdeněk Kouba.

Vstup Veolie do VAK schválil v březnu jako první Hradec Králové, který je s podílem na hlasovacích právech ve výši 46 procent největším akcionářem VAK. Ke schválení vstupu je na valné hromadě potřeba 75 procent hlasů. Proti prodeji zatím byly Třebechovice pod Orebem. "Vše projednáme na mimořádném zasedání zastupitelstva. Stále sháníme informace, abychom se mohli správně rozhodnout," řekl třebechovický starosta Jiří Němec.

Veolie vyhrála tendr na strategického partnera VAK loni na podzim. Pokud akcionáři vodovodů, které z 90 procent tvoří obce, na valné hromadě vstup schválí, bude Veolie soustavu VAK provozovat 30 let. Představuje to objem obchodů s vodou za více než deset miliard korun.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí