zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Další seminář na odboru ÚPR brněnského magistrátu - tentokrát o dopravě

16.05.2005
Obecné
Ovzduší
Příroda
Hluk
EIA
Další seminář na odboru ÚPR brněnského magistrátu - tentokrát o dopravě

Na semináři připraveném v rámci zjištění problémů tížících občany města bylo tentokrát téma doprava. Občané si stěžovali na nedokončený okruh kolem centra Brna, poničené a nekomfortní dopravní prostředky hromadné dopravy, nedostatek parkovacích míst a auta naopak zabírající místo pěším. Paní Zdenka Šamánková přiznala z OÚPR MMB, že nárust počtu automobilů v krajském městě je enormní a územní plán s tak razantním růstem nepočítal.

Radní Ing. Jonáš argumentoval, že na většinu investic město nemá dostatek peněz. Potom údajně obvinil  bosonožské občany, že postavením domků v blízkosti plánované trasy R43 projevují občanskou neposlušnost. Pro dokončení městského okruhu požadoval spolupráci státu.

Ze všeho výše uvedeného vyplývá pro brněnské občany jediné - choďte pokud možno pěšky, nebo jezděte na bicyklu, koloběžce či koni  a hlavně využívejte maximálně poměrně rozsáhlou síť MHD. Jinak se v Brně udusíme a proměníme veškeré zelené plochy na parkoviště, což zaručeně bude mít mj. vliv i na povodňové průtoky pod Brnem a mohlo by mít i neblahé účinky v některých oblastech na stabilitu staveb. Město na druhé starně by se mělo snažit alespoń zajistit důstojné prostředí v prostředcích MHD. Dnešní tramvaje a autobusy s podrápanými skly a počmáranými sedadly se zaručeně nikomu moc nezamlouvají. Instalace kamer alespoň v zadních vozech nebo obnovení průvodčího by zajisté pomohlo.

ZDROJ: Rovnost,Enviweb 

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí