zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Školní lavice vyměnili studenti za práci v lese

20.05.2005
Les
Školní lavice vyměnili studenti za práci v lese
LIBEREC – Ukázat studentům, že i oni mohou přírodě pomoci, je jedním z důvodů, proč do Liberce přijelo padesát mladých lidí z kutnohorského gymnázia Jiřího Ortena. „Je to pro ně inspirace, co se dá konkrétně dělat pro přírodu,“ řekl jejich učitel Jiří Posselt. Studenti i čtyři jejich učitelé si proto tento týden na vlastní kůži zkouší, jak se přesazují jedličky v lesní školce a jak se staví oplocenky.

Do Jizerek přijeli na pozvání liberecké Společnosti přátel přírody (SPP), která si pro ně kromě práce v terénu připravila i povídání o ptácích a program o netopýrech. Vyvrcholením celého týdne bude společný výlet k vodopádům Jedlové u Josefova dolu a orientační běh podle azimutu.

Pobyt studentů není podle slov Jiřího Posselta laděný pouze ekologicky, ale i historicky. „Chceme studentům přiblížit soužití Čechů a Němců. Tato lokalita se pro výuku tohoto tématu velmi dobře hodí,“ ocenil učitel.

Účast studentů z kutnohorského gymnázia v Liberci není náhodná. „Navazuje na týden ekologie, který jsem pomáhali před dvěma měsíci na jejich gymnáziu uspořádat,“ upřesnila Daniela Fialová ze SPP. „Naše občanské sdružení dělá výukové programy především pro školy z Libereckého kraje, ale v poslední době se nám ozývají stále častěji i školy z jiných regionů, ve kterých podobná centra ekologické výchovy chybí. Příští týden k nám přijede například základní škola z Mladé Boleslavi, se kterou se podíváme na naučnou stezku k Veseckému rybníku,“ dodala.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí