zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pojízdná výstava o třídění odpadu přijede do školy ještě do konce roku

20.05.2005
Odpady
Pojízdná výstava o třídění odpadu přijede do školy ještě do konce roku


Sokolov - Ještě do konce roku by do sokolovské speciální školy se sídlem ve čtvrti Šenvert měla dorazit pojízdná výstava o zpracování a recyklaci obalů. Výstavu nabízí školám zdarma firma zabývající se problematikou likvidace odpadu a dětem srozumitelnou formou odpovídá na otázky, proč se třídí odpady, jaké druhy se třídí a jak se odpady recyklují.

"Objednáním odborníků chceme navázat na naši akci, kterou jsme uspořádali v rámci Dne Země. Jednotlivé třídy, rozděleny do několika skupin, měly za úkol výtvarně znázornit třídění plastů, skla a papíru," uvedla ředitelka školy Eva Kubíčková s tím, že přesný termín příjezdu speciálně upravených vozů ještě není znám.
Akce je určena především pro žáky druhého stupně základních škol, vhodně doplňuje učivo s tématy ekologie a ochrany životního prostředí a jejím obsahem je hra, ve které si děti samy vyzkouší třídění, výklad lektora, přehledné znázornění jednotlivých koloběhů odpadů na přenosných tabulích a zároveň vzorky materiálů vyrobených recyklací. Prohlídka výstavy s výkladem školeného a certifikovaného lektora trvá po dobu zhruba 45 minut. Podle internetových stránek organizátora přednášky je výstava určena pro dvaceti až čtyřicetičlenné skupinky dětí a postačí prostor ve třídě před tabulí.
Cílem projektu, připraveného ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí, Ministerstvem průmyslu a obchodu a Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze, je podpora vědomí odpovědnosti za životní prostředí a propagace tříděného sběru odpadů. Pilotní fáze se uskutečnila v roce 1997 a dosud se do tohoto programu zapojilo přes půl milionu dětí. Bližší informace se zájemci dozvědí na internetových stránkách www.ekokom.cz.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
ASIO, spol.s r.o.
28
7. 2017
28.7.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
7
8. 2017
7-11.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
14
8. 2017
14-18.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí