zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Město Děčín se odmítlo připojit k Evropskému týdnu mobility

26.05.2005
Obecné
Město Děčín se odmítlo připojit k Evropskému týdnu mobility

DĚČÍN – Děčínští radní se dohodli, že své město letos nezapojí do celoevropských kampaní „Evropský týden mobility“ a „Evropský den bez aut“, podporovaných ministerstvem životního prostředí a ministerstvem zahraničních věcí. Toto rozhodnutí je velmi nečekané v době, kdy se evropská města předhánějí o to, které z nich dříve vypudí motoristy z centra na okraj a vytvoří příznivější podmínky pro život svých obyvatel. Sdružení Arnika a Děčínská koalice pro pěší a cyklistickou dopravu, jíž je Arnika členem, již vyzvala radu města Děčína, aby veřejnosti vysvětlila svůj neobvyklý tah.

 

„Zamítavé rozhodnutí rady města považujeme za velký krok zpět, jelikož osvětové akce, propagující dopravu šetrnou k životnímu prostředí, se v celoevropském měřítku považují za velmi prospěšné. Akce tohoto typu totiž výrazně přispívají ke zlepšení vztahu občanů k pěší, cyklistické a hromadné dopravě, ale také pomáhají lépe pochopit například potřeby lidí s tělesným handicapem,“  komentoval rozhodnutí rady, vedoucí Arniky Děčín a předseda Děčínské koalice pro pěší a cyklistickou dopravu Kamil Repeš

 

Rozhodnutí radních je o to překvapivější, že Evropský den bez aut má v Děčíně tradici a velkou podporu místních obyvatel. Předešlé ročníky pořádané Arnikou a Děčínskou koalicí pro pěší a cyklistickou dopravu měly atraktivní festivalovou podobu a zúčastnily se jich stovky lidí, studenti, žáci základních škol a desítky neziskových organizací včetně těch, které se věnují tělesně postiženým občanům.

 

„V dnešní době, kdy jsou města přeplněna auty a ulice nejsou bezpečné, by měly být takovéto akce ze strany radnice spíše podporovány než zamítány, “ dodal Kamil Repeš.

 
Tisková zpráva sdružení Arnika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí