zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

13. zasedání Komise pro udržitelný rozvoj v New Yorku

30.05.2005
Obecné
13. zasedání Komise pro udržitelný rozvoj v New Yorku
Komise pro udržitelný rozvoj se schází každý rok v New Yorku, aby zhodnotila postup v naplňování udržitelného rozvoje a navrhla další možné postupy v řešení kritických problémů. Letošní zasedání proběhlo v době od 11. do 22. dubna 2005.
Úlohou CSD je hledání možností, jak řešit existující problémy cestou politické podpory, jak realizovat učiněná rozhodnutí a jak hodnotit a měřit účinnost řešení problémů. Práce Komise je založena na dvouletých cyklech s jasně vymezenými tématy. To účastníkům umožňuje, aby se na jednotlivé problémy podrobně zaměřili. 13. zasedání bude navazovat na to loňské, které bylo zaměřeno na problémy spojené s vodou, sanitárními službami a lidskými sídly. Letošní zasedání se zaměřilo na nahlížení těchto problémů z hlediska dlouhodobé budoucnosti a možnosti praktických opatření.
Letošní zasedání Komise je "politickým" setkáním, je to první rok ve dvouletém cyklu implementace. Cílem setkání bylo učinění politických rozhodnutí týkající se praktických opatření a možností jejich realizace.


Více o tom, jak Komise pro udržitelný rozvoj funguje, se můžete dočíst v loňském vydání Zpravodaje pro MA21.

Jaká rozhodnutí Komise letos přijala se můžete dočíst ZDE nebo v tomto dokumentu (pdf) v angličtině.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí