zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Exotickou přírodu obohatil barevný podmořský svět

03.06.2005
Příroda
Exotickou přírodu obohatil barevný podmořský svět

Protivín - Včera odpoledne byla v místním muzeu, které je součástí Prácheňského muzea v Písku, otevřena další část unikátní muzejní expozice s názvem Exotická příroda. Nově otevřená část pojednává o podmořském světě a doplňuje ji výstava fotografií života pod vodou, jak ho zachytil potápěč Jiří Hruška z Českých Budějovic.

"Naším záměrem je zaujmout laickou veřejnost, a to především děti a mládež. Abychom návštěvníky získali barevnou krásou a různorodostí podmořského světa, rozmístili jsme mořské živočichy do stylizovaného prostředí korálových útesů," řekl zoolog Prácheňského muzea v Písku Karel Pecl.

Návštěvníci vernisáže tak včera mohli poprvé pohlédnout do hlubiny expozice, kde jsou co možná nejpřirozeněji rozmístěny větší exempláře živočichů obývajících korálový útes. Ze dna tu například vyrůstá bezmála metr vysoká houba pohárová, vedle které se ukrývá úhořovitá muréna. K vidění je tu také piloun obecný, polorejnok křídlatý, mořská želva a desítky dalších ryb, hub, korálů, krabů, ježovek, ulit a lastur. Nechybí ani ulita největšího plže světa trumpetovky australské, která může být až osmdesát centimetrů dlouhá.

Zhruba šedesátku fotografií samostatné výstavy z podmořského světa, která potrvá do konce července, pořídil Jiří Hruška převážně u ostrova Bali.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí