zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výzva o zaslání vyjádření k zamýšlené novelizaci podmínek plavby plavidel se spalovacími motory především na vodních nádržích Slapy a Orlík

07.06.2005
Voda
Výzva o zaslání vyjádření k zamýšlené novelizaci podmínek plavby plavidel se spalovacími motory především na vodních nádržích Slapy a Orlík
S ohledem na skutečnost, že v současné době existuje rozpor mezi návrhy Ministerstva dopravy a Ministerstva životního prostředí ohledně novelizace vyhlášky č. 241/2002 Sb. a nelze nalézt kompromisní řešení, zveřejňuje se na webových stránkách Ministerstva dopravy variantní návrh věcného řešení novely vyhlášky zohledňující záměry Ministerstva dopravy a Ministerstva životního prostředí. Řešení navrhovaná jak Ministerstvem dopravy, tak i Ministerstvem životního prostřední odstraňují nedostatky vyhlášky konstatované veřejným ochráncem práv.
V této souvislosti jsou očekávána stanoviska veřejnosti a zejména dotčených obcí a krajů k těmto návrhům, zaslaná v písemné podobě na adresy obou ministerstev zároveň :
Ministerstvo dopravy, odbor plavby a vodních cest, nábřeží Ludvíka Svobody 12, 110 15, Praha 1.
Ministerstvo životního prostředí, odbor ochrany vod, Vršovická 65, 100 10, Praha 10.

Vyjádření lze zaslat nejpozději do 15. 6. 2005 (rozhoduje datum poštovního razítka). Poté bude provedeno vyhodnocení požadavků dotčených samospráv a veřejnosti na míru regulace plavby plavidel se spalovacími motory a následně  s využitím těchto vyjádření bude vypracováno konečné znění návrhu novely vyhlášky č. 241/2002 Sb.  
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí