zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Majitel chce snížit hluk

14.06.2005
Hluk
Majitel chce snížit hluk

Litoměřice - Lidem žijícím v těsné blízkosti litoměřické restaurace V limbu se možná blýská na lepší časy. Majitel podniku Václav Johanovský, jehož provoz v nočních hodinách se stal terčem kritiky obyvatel v okolí, totiž slíbil vybudovat dekorační a zároveň protihlukovou stěhu. Ta by měla být hotova nejpozději během dvou až tří týdnů.

Je si totiž vědom, že provoz letní zahrádky může rušit obyvatele nejbližšího okolí. Současně se však zastává svých hostů. Často je jim podle jeho slov přičítána spousta prohřešků, kterých se nedopustili. "Již jsem zažil, že policie vedle v ulici přistihla partu mladíků, kteří šlapali po kapotách vozů. S naší restaurací neměli vůbec nic společného. Druhý den se rozneslo po okolí, že to udělali "opilci" z hospody," říká Johanovský.

V zájmu majitele restaurace je udržovat dobré vztahy s okolím, stejně tak si udržet své stálé hosty. To by v případě nedobrých vztahů a různých následných represálních řízení bylo celkem obtížné. Václav Johanovský podotýká, že od druhé poloviny loňského roku, kdy se stal provozovatelem restaurace, nebyla žádná stížnost podána. Naopak, v případě různých akcí, jako je vinobraní, májové oslavy apod., kdy se ve městě zvýší prodej alkoholu bývá restaurace zavřena. "Tato opatření děláme z toho důvodu, že bychom se neradi jak se říká "svezli" s rušením pořádku, znečišťováním okolí, poškozování majetku a podobně," dodává spolumajitel podniku Petr Vopelka.

Lidé žijící v sousedství restaurace V limbu se však k slíbeným opatřením staví skepticky. "Nevěřím, že jakékoliv opatření bude účinné. Jak to bude vypadat? To si tam chtějí postavit nějakou zeď, nebo co? Vždyť po těch schodech chodíme nakupovat. Nejraději bychom byli, kdyby se to zavřelo úplně a pak by teprve byl pokoj," rozhořčuje se paní, která si z obav před případnými možnými výpady proti své osobě nepřeje být jmenována.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí