zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mluvčí Arniky bude v Plzni hovořit o budoucnosti bez jedů

16.06.2005
Chemické látky
Mluvčí Arniky bude v Plzni hovořit o budoucnosti bez jedů

PLZEŇ – Jak je na tom ve skutečnosti naše životní prostředí? Máme důvod k obavám nebo ekologové všechno jen zbytečně nafukují? Na podobné otázky se pokusí najít odpověď tiskový mluvčí ekologického sdružení Arnika Marek Jehlička při veřejné besedě „Budoucnost bez jedů“.

Přednáška doprovázená digitální prezentací se uskuteční v plzeňské kulturní kavárně Jabloň (na rohu Skvrňanské a Krátké ulice naproti autobusovému nádraží) v pondělí 20. června od 19:30 hodin. Po jejím skončení bude otevřena veřejná diskuze. Akce se koná v rámci cyklu „Jsme částí Země“.

„Marek Jehlička je náš dlouholetý kamarád a protože působí v ekologické organizaci, požádali jsme ho, aby se formou přednášky do projektu zapojil. Celým projektem chceme

pomoci lidem najít vztah a úctu k Zemi a k prostředí, ve kterém žijeme. Přednáška Arniky

proto bude podle nás přirozeným završením celého cyklu,“ vysvětlil Roman Strejček, jeden z organizátorů projektu „Jsme částí Země“.

„Budoucnost bez jedů je název jedné z kampaní Arniky. Vypůjčil jsem si ho proto, že velmi trefně vystihuje jednu z možností, která se nám nabízí. Skutečnost je bohužel taková, že toxické látky nás dnes obklopují prakticky na každém kroku. Jsou obsaženy v počítačích, v mobilech, v potravinách které jíme. O mnohých z nich se přitom teprve dnes dozvídáme jak působí na naše zdraví. Zjišťujeme, že poškozují náš imunitní a hormonální systém. Nechci však lidi jen děsit. Mým cílem je představit skutečnou situaci bez pozlátka, ale zároveň také nastínit každodenní volby, jimiž je možné tuto situaci pomalu měnit,“ sdělil mluvčí Arniky Marek Jehlička.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí