zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Turistická karta pro Šumavu a Český les

23.06.2005
Příroda
Turistická karta pro Šumavu a Český les

Lidé, kteří se v letní sezoně vypraví na Šumavu nebo do Českého lesa, budou moci poprvé využívat turistickou kartu. Pokud si ji pořídí, mohou čerpat slevy ve stovce zařízení - od hotelů, penzionů a restaurací přes sportoviště, muzea, galerie až po půjčovny kol, pneuservisy a provozovny dalších služeb. Oznámila to organizátorka projektu Václava Šusová.

Podle ní ušetří čtyřčlenná rodina, která si koupí turistickou kartu Šumava - Český les, i několik set korun už při třídenním pobytu. Přitom si mohou půjčit v půjčovnách kola, navštívit muzea nebo se svézt v Národním parku ekologickými linkami autobusů ČSAD.

Projekt podpořil i Plzeňský kraj. „Ze zkušenosti ze zahraničí víme, že se takové věci osvědčily. Když se podaří nabídnout turistům se slevou ucelené služby v určitém regionu, tak to funguje. Samozřejmě je to ale dlouhodobější záležitost, než se

všechno rozběhne," řekla náměstkyně plzeňského hejtmana Olga Kalčíková.

Turistická karta Šumava - Český les bude individuální nebo rodinná, platí na tři nebo deset dní. Na tři dny zaplatí rodina 150 korun, individuální karta přijde na 80 korun. V případě desetidenní karty je cena rodinné karty 350 korun a individuální 200 korun. Prodej budou zajišťovat informační centra i zařízení, která se zapojila do projektu.

„Ke kartě dostane každý publikaci s podrobným seznamem všech zapojených zařízení a výší slev. Jde o 35 hotelů, penzionů a restaurací, 21 muzeí a galerií a deset sportovišť. Dále jsou zde půjčovny kol, lodí a dalšího sportovního náčiní, cykloservisy, kosmetické služby, masáže, pneuservisy či odtahová služba," dodala Šusová.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí