zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Grantový program pro environmentální vzdělávání vstupuje do druhého kola

24.06.2005
Obecné
Grantový program pro environmentální vzdělávání vstupuje do druhého kola

Dnes vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí další kolo grantového programu, ve kterém je možné získat prostředky z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu na posílení a rozšíření sítě poradenských a informačních center v regionech České republiky.

V rámci Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů [1] je to již druhá příležitost  pro kraje, obce a nevládní organizace získat dotaci v celkové výši až 20 milionů korun. Díky těmto prostředkům mají vznikat nová pracovní místa či  vzdělávací programy v oblasti životního prostředí. Žádosti je možné podávat až do 5. září  2005 [2].

Jednou z podmínek úspěšného hodnocení projektu je prokazatelné partnerství mezi neziskovým sektorem, veřejnou správou, ale i dalšími subjekty. „Sledujeme tím prohloubení a zefektivnění spolupráce v regionech a nastartování činností, které po skončení dvouletého projektu budou pokračovat s podporou nejen místní a krajské správy, ale také široké veřejnosti,“ říká Ivona Kristiánová, členka týmu, který tento grantový program na MŽP připravuje.

„Zájem žadatelů v prvním kole desetinásobně převyšoval limit prostředků, které jsme měli k dispozici,“ říká ředitel odboru vnějších vztahů MŽP Jakub Kašpar. „V druhém kole budeme rozdělovat třikrát víc peněz – zhruba 150 milionů korun. Očekávám ale, že konkurence bude přinejmenším stejně ostrá,“ dodal.

Poznámky:
[1] Grantové schéma „Síť environmentálních informačních a poradenských center“ vyhlásilo MŽP v rámci opatření 4.2 Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů. V rámci Evropského sociálního fondu se přidělují pouze neinvestiční prostředky.

[2] Kompletní znění 2. kola Výzvy naleznete na webových stránkách Ministerstva životního prostředí www.env.cz v rubrice Zahraniční vztahy-EU/Evropské fondy/Operační program Rozvoj lidských zdrojů.

Další informace:

http://www.env.cz/AIS/web.nsf/pages/op_lidske_zdroje

http://www.esfcr.cz

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí