zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Školáci díky soutěži nasbírali téměř tunu vybitých baterií

29.06.2005
Odpady
Školáci díky soutěži nasbírali téměř tunu vybitých baterií

Ingrid Lounová
Přerov První ročník soutěže základních škol ve sběru monočlánků a baterií, který vyhlásil odbor životního prostředí přerovské radnice, už má své vítěze. Největší množství tužkových baterií, monočlánků, baterií plochých i z mobilních telefonů nasbírali během letošního školního roku žáci ze Základní školy Mateřídouška z Předmostí.

"Posláním soutěže bylo přimět děti a jejich prostřednictvím i dospělé k třídění odpadu. Právě baterie totiž často končí v odpadkových koších a popelnicích na směsný odpad, což samozřejmě není správné. Do soutěže se zapojilo všech devět základních škol z Přerova,"uvedla Marcela Novotná z odboru životního prostředí přerovské radnice. Za celý školní rok školáci nasbírali do speciálních nádob 1805 kilogramů monočlánků a baterií.

Svoz nebezpečného odpadu do sběrného dvora zajišČovaly Technické služby. Nejčastěji zajížděly do vítězné Základní školy Mateřídouška v Předmostí. "V Mateřídoušce školáci shromáždili téměřtunu baterií, přesně 981 kilogramů, což představuje 5,6 kilogramu baterií na žáka. Na druhém místě se umístila Základní škola U Tenisu s 508 kilogramy a třetí byla Základní škola Za Mlý nem s 97 kilogramy,"upřesnila Novotná. Základní škola Velká Dlážka se sice do soutěže přihlásila, ale v kolonce jejich aktivity zůstala nula. Pedagogové a žáci školy se do městské soutěže sice zaevidovali, ale nepřispěli ani kilogramem nebezpečného odpadu.

Vítězné školy obdržely od města odměny v celkové výši sedm tisíc korun. "Respektovali jsme přáníředitelů a školám jsme nakoupili to, co potřebovaly. Mateřídouška tak získala basketbalové míče, škola U Tenisu skákací balony a hru Twister a školáci Za Mlý nem dostali skalpely a další vybavení do laboratoří,"doplnila Novotná. V příštím roce hodlají úředníci v soutěži, která školáky vychovává k pozitivnímu vztahu k ekologii, pokračovat.

Zdroj: Nové Přerovsko

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí