zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Členská základna Zelených si vyžádala volební sjezd.

07.07.2005
Obecné
Členská základna Zelených si vyžádala volební sjezd.

Na předsedu kandiduje bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík.

Strana zelených bude mít volební sjezd. Rozhodli o tom delegáti osmi krajských organizací strany. Sjezd se uskuteční pravděpodobně na přelomu září a října. Dnes o sjezd požádala i Středočeská krajská organizace Zelených.

„Strana potřebuje před volbami předsedu, který dokáže oslovit veřejnost. Bursík byl úspěšným ministrem Tošovského vlády a má pro vedení Zelených nejlepší předpoklady,“ řekl předseda středočeské organizace Jiří Čejka. Současným předsedou je někdejší aktivista Hnutí Duha Jan Beránek.

Iniciativa svolání sjezdu vznikla zespodu, členové strany jsou nespokojeni se situací ve straně a se způsobem jejího řízení. Sjezd podpořilo zatím osm krajských organizací, tj. kraje Ústecký, Pardubický, Jihomoravský, Vysočina, Jihočeský, Karlovarský, Zlínský a Středočeský. Podle stanov stačí pro svolání sjezdu žádost šesti krajských organizací ze čtrnácti.

„Kandidaturu Martina Bursíka podpořilo zatím pět krajů, dnešní předseda Beránek nemá doposud nominaci žádnou,“ informovala 1. místopředsedkyně strany Dana Kuchtová.

Bursík bude usilovat o pozici lídra kandidátky a prosazovat samostatný postup Zelených do parlamentních voleb v roce 2006. „Mým cílem je sjednotit Stranu zelených. Životní prostředí potřebuje v politice advokáta. Předložíme však i vlastní hospodářský a  sociální program. Budeme se věnovat ochraně spotřebitele, korupci a dalším tématům Budeme dělat rozumnou, kompetentní a vyváženou politiku,“ řekl Bursík.

V Kutné Hoře, 2.7.2005,            
Dana Kuchtová, 1. místopředsedkyně Strany zelených

Kontakty:

Ing. Jiří Čejka            602 525 756

Dana Kuchtová            603 516 711

Martin Bursík            603 546 586

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí