zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dotace až 85 procent

11.07.2005
Ovzduší
Dotace až 85 procent
I když SFŽP musel letos k 1. dubnu pro enormní zájem uchazečů o dotace pozastavit příjem žádostí do národních programů vyhlašovaných Ministerstvem životního prostředí, boskovický příklad naznačuje, co vše je třeba odvést pro to, aby podobné projekty byly úspěšné a dosáhly na finanční příspěvek. Tím spíše, že pokračuje příjem žádostí do evropských programů - Fondu soudržnosti a Operačního programu Infrastruktura.

Jak na náš dotaz uvedla tisková mluvčí SFŽP Lucie Králová, byť se nyní celorepublikově klade největší důraz na vodní hospodářství, ročně se u nás do ochrany ovzduší z národních programů investuje více než jedna miliarda korun.

"V rámci projektů zaměřených na ovzduší lze žádat i do OP Infrastruktura - opatření 3.3 A (strukturální fondy), kde se výše dotace může vyšplhat až na 85 % z celkových uznatelných nákladů (tj. až 75 % dotace z ERDF - Evropského fondu regionálního rozvoje, a až 10 % dotace ze SFŽP, přičemž tento státní fond poskytuje i nízkoúročené půjčky). Vždy však platí, že konečný příjemce (žadatel) musí ze svých zdrojů vynaložit minimálně 10 % z celkových uznatelných nákladů," konstatovala Lucie Králová..
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí