zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve Francii našli v lese stovku osvobozených trpaslíků

12.07.2005
Les
Ve Francii našli v lese stovku osvobozených trpaslíků
Představte si, že si vyrazíte časně zrána do lesa na houby - a ejhle, místo hřibů najdete stovku zahradních trpaslíků. To se stalo jednomu muži ze západofrancouzského města Nantes, který si vyšel do lesa na předměstí.
 
NANTES - Někteří zahradní mužíčkové na sobě nesli nápis "Osvobozen v roce 2000" a tak dále, podle toho, kdy byl ze zahrady přemístěn do lesa. Touto bohulibou činností se ve Francii od roku 1996 zabývá Fronta pro osvobození zahradních trpaslíků. Má už na svém kontě "osvobození" stovek trpaslíků, kteří jsou i ve Francii oblíbenou ozdobou zahrádek.

Fronta mužíčky přesazuje nejen do jejich "přirozeného" prostředí, tedy do lesa, ale přemísťuje je i na poněkud přístupnější místa, například před místní radnice, kostely, parkoviště supermarketů nebo dokonce fotbalová hřiště - zřejmě proto, že by si jich v lese také třeba nikdo nemusel všimnout.

Autory těchto recesistických akcí se zatím nikdy nepodařilo dopadnout. Policie se omezuje na to, že vždy trpaslíky zajistí a vyzve jejich majitele, aby si pro ně přišli.

www.novinky.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí