zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Amazonský prales přibližují fotografie v Národním muzeu

16.07.2005
Příroda
Amazonský prales přibližují fotografie v Národním muzeu
PRAHA - Do 30. září bude v Národním muzeu v Praze otevřena výstava nazvaná Procházka amazonským pralesem. Zoologické oddělení na ní představuje především prostřednictvím fotografií výsledek výzkumu fauny obojživelníků a plazů západní a jihozápadní Amazonie.

Podle kurátora expozice Jiřího Moravce byly snímky získány během pěti pracovních cest do oblasti nížinného deštného lesa na území severovýchodního Peru, severní Bolívie a jihozápadní Brazílie.

Výstava představuje hlavní typy amazonského nížinného lesa od říčních břehů přes pravidelně zaplavovaný les až k vyvýšeným porostům. Návštěvníci mohou nahlédnout do jednotlivých pater původního pralesa a seznámit se s různými typy druhotného lesa, pasekami, pastvinami a okraji lidských sídel.

Fotografie jednotlivých biotopů doplňují snímky vybraných typických a pozoruhodných živočichů a rostlin. Důraz je přitom kladen jak na zobrazení jednotlivých živočichů v jejich přirozených stanovištích a pozicích, tak i na odhalení některých zajímavostí ze způsobu jejich života.

Podle Moravce bylo hlavním cílem výstavy ukázat alespoň zlomek z ohromující rozmanitosti a krásy rostlinné a živočišné říše amazonských lesů, kterou moderní člověk ničí rychleji, než poznává.

http://www.ceskenoviny.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí