zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zlepšení životního prostředí v evropských městech

09.08.2005
Obecné
Zlepšení životního prostředí v evropských městech
Environmentální problémy, kterým čelí mnoho evropských měst, mají závažné důsledky pro lidské zdraví, kvalitu života městských obyvatel i ekonomiku měst. Města mají také velký vliv na okolní krajinu a na klimatické změny.
Mezi hlavní environmentální problémy měst patří znečištění ovzduší, intenzivní doprava a dopravní kongesce, vysoká hladina hluku, opuštěné a chátrající budovy a zanedbaná veřejná prostranství, emise sklaníkových plynů, rozrůstání města do okolní krajiny, produkce velkého množství odpadů a odpadních vod.
V 6. akčním plánu pro životní prostředí, který byl přijat Evropským parlamentem v roce 2002, bylo jako jeden z prioritních cílů schváleno zpracování Tématické strategie pro městské životní prostředí. Cílem strategie je navrhnout cesty ke zlepšení životního prostředí ve městech a redukci negativního vlivu měst na okolní krajinu.
Pro dopracování této strategie chce nyní Evropská komise získat názory veřejnosti na stav životního prostředí ve městech a na cesty k jeho zlepšení.

Anketa je přístupná v dánštině, němčině, angličtině, francouzštině, italštině, holandštině a švédštině na internetových stránkách Evropské komise:
http://www.europa.eu.int/comm/environment/urban/public_consultation_2005.htm
Přímý odkaz anketu v anglickém jazyce je zde:
http://europa.eu.int/yourvoice/ipm/forms/dispatch?form=europeancity&lang=en

Anketa bude otevřena do 21. září 2005. Poté budou publikovány výsledky průzkumu.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí