zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rozšíří kapacitu skládky odpadů

10.08.2005
Odpady
Rozšíří kapacitu skládky odpadů

Rtyně v Podkrkonoší - Po zvýšení kapacity městské skládky bude možné ukládat odpad dalších deset let. Současné probíhá rekultivace v místech, kam už se odpad navážet nebude.

Zastupitelé ve výběrovém řízení určili firmu, která potřebné práce provede. Vyhrála společnost, která je zároveň provozovatel uložiště odpadu, Skládka pod Haldou s.r.o. Jejím stoprocentním vlastníkem je město.

"Výběrové řízení pro nás pořádala externí firma a podle jejích posouzení jsme z osmi projektů vybrali nejvhodnější nabídku," vysvětlil starosta Rtyně Ladislav Kult.

Dosavadní kapacita je už téměř vyčerpána. Rozšířením se má zajistit minimálně další desetileté až jedenáctileté využívání skládky. Zajistit se musí kvalitní a nepropustný podklad, který bude odpovídat evropským normám.

Komunální, ale i stavební odpad sem svážejí obce a jednotliví občané ze širokého okolí Rtyně v Podkronoší. Nebezpečný odpad, jako ledničky, televizory nebo autobaterie, se zde neukládá.

Část skládky je zaplněna tak, že je nutná její rekultivace.

"Vybraná firma musí zajistit utěsnění a překrytí odpadu speciální fólií. Poté přes ní bude navezena zemina a zaseta tráva," přiblížil postup nejbližších prací starosta Ladislav Kult. Po obnově by nemělo být znát, že se zde nacházela skládka komunálního odpadu a místo zcela splyne s okolní krajinou.

Krkonošské noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí