zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Počet signatářů Budoucnosti bez jedů překročil v Trutnově dvanáct tisíc

22.08.2005
Chemické látky
Počet signatářů Budoucnosti bez jedů překročil v Trutnově dvanáct tisíc
Trutnovský Open Air Music Festival hostil tento rok mimo jiné výstavu sdružení Arnika nazvanou Budoucnost bez jedů spolu se stejnojmennou petiční akcí. Ta zde slavila veliký úspěch, protože ji podepsalo přes 1500 návštěvníků festivalu. "Počet signatářů petice tak přesáhl 12 tisíc. Mezi podepsanými je i řada významných osobností, starostů a zastupitelů obcí a krajů," komentoval to předseda Arniky RNDr. Jindřich Petrlík.

Cílem petice je prosadit zavedení dostatečně přísné chemické politiky v Evropské unii (tzv. REACH), zamezit zbytečným únikům dioxinů, polychlorovaných bifenylů a dalších toxických látek do životního prostředí a zajistit svobodný přístup k informacím o toxických látkách.

Petice je i pro Trutnovsko aktuální. „Pomůže totiž předcházet takovým případům jako je zamoření kalových rybníčků v Černém Dole u Vrchlabí polychlorovanými bifenyly anebo přítomnost toxických látek jako dioxiny, hexachlorbenzen anebo polybromované difenylétery ve pstruzích chycených v Lamperticích na Žacléřsku. Petice by měla také pomoci prosadit bezpečnější likvidaci popílků ze spaloven odpadů, jimiž byl zavážen Důl Jan Šverma u Žacléře,“ přiblížil vztah petice a výstavy Arniky ke kraji pod Krkonošemi Petrlík.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí