zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Za nepovolenou skládku hrozí až dvě stě tisíc

24.08.2005
Odpady
Za nepovolenou skládku hrozí až dvě stě tisíc

Liberec - Dvě stě tisíc korun pokuty. To je nejvyšší postih, který za neekologické chování uložil v letošním roce odbor životního prostředí libereckého magistrátu. "V tomto případě šlo o nepovolené ukládání odpadu na skládku. Pokuty řešíme podle přestupkového zákona. Jejich výše dosahuje stotisícových částek. Mezi nejčastější přestupky pak patří vypouštění odpadu do vodních toků a právě nehlášené skládkování," poznamenala vedoucí odboru životního prostředí Eva Šůrová.

Ekologické chování podniků se podle Evy Šůrové během posledních několika let příliš nezlepšilo. Přispívá k tomu především fakt, že při reorganizacích odcházejí jako první právě odborníci na ekologii. "Situace v rámci hospodaření s odpady není o mnoho lepší. Firmy často nemají, a to zejména při propouštění, velkou snahu udržet ve svých řadách ekology. Jejich funkci poté zdvojí a pracovníkům, kteří najednou zastávají další práci navíc, nezbývá na koordinaci ekologického chování jejich podniku čas," řekla Eva Šůrová.

Chování právnických i fyzických osob přitom hlídá nejen liberecký magistrát, ale také inspekce životního prostředí. "S inspekcí životního prostředí velmi úzce spolupracujeme. Vzájemně se také informujeme o uskutečněných kontrolách, abychom nedělali dvě stejná místa najednou," dodala Eva Šůrová.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí