zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jihočeši a Moravané usilují o zhruba 30 milionů na životní prostředí

31.08.2005
Obecné
Jihočeši a Moravané usilují o zhruba 30 milionů na životní prostředí
Celkem čtrnáct projektů podaly obce, sdružení obcí, města, neziskové organizace a další subjekty z česko-rakouského příhraničí do grantového schématu „Udržitelný rozvoj a ochrana životního prostředí" v rámci programu PHARE. Zájemci z Jihočeského a Jihomoravského kraje se s projekty ucházejí o podporu z Evropské unie na aktivity související s ochranou životního prostředí. Projekty mohli předkládat do 18. srpna.Jižní Čechy -

„Z informací členů hodnotící komise, která zasedala v úterý (23. srpna) v Praze, vyplývá, že bylo podáno po sedmi projektech z jižních Čech a jižní Moravy v celkové hodnotě přibližně 30 milionů korun. Projekty se zaměřují například na vznik několika sběrných dvorů na česko-rakouské hranici, dále na změnu systému vytápění v jedné jihočeské mateřské škole, na vznik ověřovacího zařízení pro bioplyn nebo na umístění solárních kolektorů,“ uvedl předseda představenstva Regionální rozvojové agentury jižních Čech RERA, a. s., Jan Bauer. Připomněl, že v současné době komise projekty hodnotí, s čímž by měla skončit do konce tohoto září. „Úspěšní žadatelé o dotace by mohli začít realizovat své akce už od října,“ řekl Bauer.

Podpora z Evropské unie prostřednictvím grantového schématu "Udržitelný rozvoj a ochrana životního prostředí" byla určena například na zavádění a realizaci ekologicky příznivých technologií do oblasti obnovitelných zdrojů energie a odpadového hospodářství a na přípravu školicích kurzů a programů. „Z Evropské unie lze tímto způsobem získat až tři čtvrtiny nákladů na konkrétní projekt, zbytek musí zaplatit žadatel. Výše uděleného grantu na jednotlivé akce se přitom pohybuje mezi jedním a půl milionem až devíti miliony korun,“ upřesnila projektová manažerka agentury RERA Bohdana Mrkáčková.

Doplnila, že program má k dispozici přibližně 30 milionů korun, tedy stejnou částku, o jakou Jihočeši i Moravané společně usilují. „Znamená to, že reálnou šanci na podporu mají všichni žadatelé, kteří si dali práci a zpracovali kvalitní projekt,“ dodala Mrkáčková.

Zdroj: BudNews

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí