zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

O vývoji a trendech v akvakultuře střední a východní Evropy

19.09.2005
Příroda
O vývoji a trendech v akvakultuře střední a východní Evropy

O vývoji a trendech v akvakultuře střední a východní Evropy - na mezinárodním zasedání Českou republiku reprezentoval Výzkumný ústav rybářský a hydrobiologický Jihočeské univerzity
Ve dnech 5. - 9. 9. 2005 se v Astrachani konalo Zasedání expertů sítě center akvakultury střední a východní Evropy (FAO/NACEE), týkající se regionálního vývoje a trendů v akvakultuře v zemích střední a východní Evropy („FAO/NACEE Expert Meeting on the Regional Review of Aquaculture Development Trends in Central and Eastern Europe“). Česká republika byla na tomto zasedání zastoupena Výzkumným ústavem rybářským a hydrobiologickým Jihočeské univerzity (se sídlem ve Vodňanech).
Zasedání sítě center akvakultury střední a východní Evropy (NACEE) v Astrachani (Ruská federace) se zúčastnilo celkem 32 institucí z 13 zemí (Albánie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, ČR, Maďarsko, Moldávie, Polsko, Rusko, Srbsko a Černá Hora, Slovensko a Ukrajina), které  reprezentovaly organizace, které se zabývají výzkumem, výukou a řízením v této oblasti rybářství. Jako pozorovatelé se zúčastnili rovněž reprezentanti European Aquaculture Society, FAO, Eurofish a sesterské sítě pro Asii – NACA. Setkání bylo perfektně organizováno společností BIOS, produkující jeseterovité druhy ryb pro zarybňování delty Volhy a Kaspického moře.
Na zasedání byly projednány zprávy o stavu akvakultury v jednotlivých participujících zemích a trendy dalšího vývoje. Byla rovněž definována prioritní témata spolupráce mezi zúčastněnými zeměmi. Česká republika reprezentovaná VÚRH JU Vodňany je koordinátorem výzkumu potravní biologie amura černého (Mylopharyngodon piceus), který je perspektivním druhem pro kontrolu nežádoucích druhů měkkýšů. Kromě toho se VÚRH bude účastnit i práce ve skupinách zaměřených na biologii a chov raků a na chovatelskou problematiku u sumce a candáta.

V případě zájmu o více informací k tématu kontaktujte prosím VÚRH Vodňany –
383 382 402 -  doc.Ing. Otomar Linhart, DrSc. - ředitel VÚRH JU.                                    
                                                                                                                  Hana Bumbová

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí