zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

České internetové obchody mají jen omezenou nabídku biopotravin

19.09.2005
Geologie
České internetové obchody mají jen omezenou nabídku biopotravin
Lidé, kteří by chtěli nakupovat biopotraviny prostřednictvím internetu, v Česku mnoho možností nemají. Vyplývá to z kontrolních nákupů, které v internetových prodejnách s biopotravinami provedla Liga ekologických alternativ (LEA).
"Ačkoli mnohé z kontrolovaných internetových obchodů fungují již léta, zdá se, že nabídka sortimentu, poskytovaných služeb a kvalita produktů je v České republice na rozdíl od Německa a Rakouska stále ještě v plenkách," řekl Karel Merhaut z LEA. Kontroloři se setkali dvakrát s případem, kdy v nabídce chybělo objednané zboží, aniž by prodejce nabídl náhradní. V jednom případě některé položky v nákupu chyběly, byť byly objednány a zaplaceny. Jeden z obchodů doručil dokonce plesnivý chléb.
Odborná porota testovala osm českých internetových obchodů, které nabízejí biopotraviny, a pro srovnání jeden slovenský. Objednala si srovnatelný nákup a posuzovala jednak pojetí internetového obchodu, komplexnost sortimentu, snadnost zadání objednávky, ale i doručení zásilky a oprávněnost použití značky BIO. Problémem mnoha webů je podle Merhauta nepřehlednost. Na rozdíl o Německa a Rakouska se většina zboží dodává na dobírku, jen dva obchody nabízely dovoz zboží přímo do domu.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí