zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ochrání děti pásovec?

19.09.2005
Obecné
Ochrání děti pásovec?

V pondělí 19. září bude ve 22 českých městech pokračovat program Evropského týdne mobility, zaměřený letos především na dojíždění do práce a do školy ve městech. Dobrým příkladem půjdou děti z Hroznové Lhoty a z okolních obcí, které  pojedou od pondělka 19. září až do čtvrtka 22. září každý den do školy společně na kole.

V řadě měst dostanou děti prvních tříd ZŠ figurku pásovce v akci „Kamarád pásovec“. Tento maskot mezinárodní kampaně, zaměřené na podporu a propagaci používání autosedaček, symbolizuje bezpečnost. A právě to je cílem kampaně - pomocí „pancíře“ a pásů chránit nejsnáze zranitelné pasažéry cestující v osobních automobilech – děti (Brno, Chrudim, Kopřivnice).

V Chrudimi a v Ostravě si připomenou úspěšnou kampaň „Na kolo jen s přilbou“ tím, že odmění dětí i dospělé, kteří pojedou na kole s přilbou. K bezpečnosti se také váže přednáška pro děti ZŠ v Českých Budějovicích s lékařem z úrazového dětského oddělení Nemocnice České Budějovice na téma „Úrazy dětí na silnicích“.

V pondělí 19. září náměstek hejtmana Středočeského kraje Karel Vyšehradský v Říčanech slavnostně otevře a zahájí provoz lávky pro pěší. V Praze bude v pondělí 19. září slavnostně otevřena cyklistická stezka Černý Most – Dolní Počernice.

Programy jednotlivých měst řazené podle abecedy, podle data a podle krajů včetně kontaktů na místní koordinátory akcí v jednotlivých městech najdete na adrese www.env.cz/edba.

V ČR se letos Evropského dne bez aut zúčastní 35 měst, celého Evropského týdne mobility 22 měst. Ministerstvo životního prostředí konání Evropského dne bez aut a Evropského týdne mobility koordinuje a podporuje.

 

Další informace:

http://www.env.cz/edba

http://www.22september.org

http://www.mobilityweek-europe.org

http://www.praha-mesto.cz

http://indigo.cz/mobilita
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí