zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Evropský komisař pro životní prostředí Stavros Dimas ocenil Kroměříž

21.09.2005
Obecné
Evropský komisař pro životní prostředí Stavros Dimas ocenil Kroměříž

V pátek 16. září 2005, kdy v řadě evropských městech zahájili Evropský týden mobility, začala v londýnské City Hall konference „In motion“ (v pohybu), věnovaná otázkám mobility a udržitelné dopravy.

Konferenci zahájil britský ministr pro životního prostředí a rybolov Ben Bradshaw, evropský komisař pro životní prostředí Stavros Dimas a starosta Londýna Ken Livingstone. Se stavem dopravy ve svých městech a s opatřeními, přijatými na podporu veřejné dopravy přítomné seznámili starostové Stockholmu, Budapešti a Paříže.

Součástí konference bylo také ocenění evropských měst za nejlepší Evropský týden mobility 2004. Mezi třemi nejúspěšnějšími městy v Evropě skončila také moravská Kroměříž. Ocenění převzala z rukou komisaře pro životní prostředí Stavrose Dimase místostarostka Kroměříže Olga Sehnalová. Celkovým vítězem soutěže  se stalo francouzské Nantes.

V ČR se letos Evropského dne bez aut zúčastní 34 měst. Ministerstvo životního prostředí konání Evropského dne bez aut a Evropského týdne mobility koordinuje a podporuje.

Programy českých měst řazené podle abecedy, podle data a podle krajů včetně kontaktů na místní koordinátory akcí v jednotlivých městech najdete na adrese www.env.cz/edba.

Další informace:

http://www.env.cz/edba

http://www.22september.org

http://www.mobilityweek-europe.org

http://www.mesto-kromeriz.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí