zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na projekt s odpady dostal kraj peníze z Unie a od státu

22.09.2005
Odpady
Na projekt s odpady dostal kraj peníze z Unie a od státu
LIBEREC – Přes čtyři miliony korun dostane Liberecký kraj z Evropského fondu regionálního rozvoje (ERDF) a Státního fondu životního prostředí (SFŽP). Peníze použije na projekt „Infrastruktura pro oddělený sběr nebezpečných složek komunálního odpadu v Libereckém kraji“. „Jedenáct měst z kraje bude díky němu vybaveno potřebným zařízením pro zřízení a provozování sběrného dvoru - kontejnery pro skladování nebezpečných složek komunálního odpadu včetně potřebného vybavení pro jednotlivé druhy nebezpečného odpadu“, řekl náměstek hejtmana Libereckého kraje Radim Zika, který zodpovídá za resort rozvoje venkova, životního prostředí, zemědělství a informatiky.

Sběrné dvory vytvoří v Českém Dubu, České Lípě, Doksech, Desné, Dubé, Harrachově, Jilemnici, Novém Městě pod Smrkem, Raspenavě, Smržovce a Železném Brodě. Města jejich vybudování bude stát dohromady 640 tisíc korun, zbytek se pokryje z dotací. „Celkové náklady na realizaci projektu jsou uvažovány ve výši 6.140.000 Kč, z toho příspěvek ERDF je ve výši 3.810 000 korun a příspěvek ze SFŽP je 508.000,“ popsala mluvčí kraje Linda Futerová.

Nyní podle ní probíhá výběrové řízení na dodavatele zařízení pro sběrné dvory. Jeho jméno by mělo být známo do konce letošního roku a města by potřebné vybavení měla dostat na jaře příštího roku.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí