zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologové zkontrolovali parkující auta v Brně

22.09.2005
Obecné
Ekologové zkontrolovali parkující auta v Brně

Ekologičtí aktivisté z Dětí Země dnes odpoledne během jedné hodiny zastrkali za stěrače aut v centru Brna přes pět set letáčků s výzvou pro řidiče, aby 22. září na Den bez aut nechali auto doma. Současně padesátce aut nalepili výstražné samolepky, neboť byly zaparkovány v rozporu se zákonem o provozu na pozemních komunikací. Tento radikální happening se v Brně konal již po sedmé.

„Výsledky byly podobné těm loňským a asi bychom museli auta takto kontrolovat každý den, aby došlo k nějaké výrazné změně a řidiči dodržovali zákon,“ prohlásil Miroslav Patrik z Dětí Země.

Nejčastějším prohřeškem vůči zákonu bylo parkování na chodnících například na Pellicově či Husově ulici. Trvalým nešvarem je parkování v zákazu stání na Panské ulici.

„Bohužel řidič si zvykli, že ze strany mnoha občanů a státních institucí panuje vysoká toleranci vůči jejich nezákonnému chování. Policie by měla být více důsledná,“ domnívá se Patrik.


Zbývající akce občanských sdružení ke Dni bez aut v Brně:

VÝSTAVA O DOPRAVĚ – 7. ročník
22. a 23. září (9-20 hodin, ve čtvrtek až od 12 hodin) = o odsunu hlavního nádraží, silnici R43, veřejné dopravě a cyklostezkách (Malinovského náměstí před Mahenovým divadlem)

CYKLISTICKÁ JÍZDA BRNEM – 10. ročník
23. září (16 hodin) = na podporu cyklistických stezek (Malinovského náměstí před Mahenovým divadlem)

SYMBOLICKÁ BLOKÁDA R43 U PŘEHRADY – 4. ročník
24. a 25. září (11-17 hodin) = symbolická blokáda přinesenými kresbami a transparenty proti R43 (přístav na Brněnské přehradě)

Další informace:
13. ročník českého Dne bez aut = www.detizeme.cz/denbezaut
6. ročník Evropského dne bez aut v ČR = www.env.cz/edba

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí