zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výstava Město bez emisí

23.09.2005
Ovzduší
Výstava Město bez emisí

V rámci našeho projektu Město bez emisí jsme spolupracovali s organizací The Climate Group na mezinárodní putovní výstavě s názvem NorthSouthEastWest.

Požádali jsme deset nejlepších fotografů světa z agentury Magnum, aby pořídili snímky v deseti různých zemí a zdokumentovali  nejen dopady měnícího se podnebí, ale i řešení, jež pomáhají lidem na severu, jihu, východě i západě snižovat emise oxidu uhličitého.

Výsledky byly ohromující. Na fotografiích jsou jasně vidět skutečné projevy našeho měnícího se podnebí a důsledky těchto změn v mnoha zemích. Záběry zachycují extrémní jevy počasí; trendy  v tloušťce arktického ledovcového příkrovu; patrný ústup ledovců; dále pak znečištěné ovzduší ve městech; ekologické uprchlíky; nedostatek vody a dopady na biodiverzitu.

Výstava zároveň poskytuje také inspiraci: zachycuje inovativní příklady toho, jak důmyslně lidé změnili svůj způsob života. Z fotografií se dozvíme o  účinném nakládání s energií; obnovitelných zdrojích energie; o technologiích využívajících palivové články; kogeneračních elektrárnách; o efektivních systémech veřejné dopravy; zachycování a uchovávání uhlíku; o možnostech kompenzace za způsobené emise  a obchodování s emisemi.

Výstava, která byla zahájena v březnu roku 2005 v Londýně, bude předvedena v mnoha formách po celém světě, a to jak ve vnitřních, tak i venkovních prostorách. Britská rada bude pořádat tuto výstavu ve více než 60 zemích jako součást naší kampaně Město bez emisí.

Teď si můžete prohlédnout online digitální verzi výstavy!

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
ASIO, spol.s r.o.
28
7. 2017
28.7.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
7
8. 2017
7-11.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí