zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Předsedou Strany zelených se stal Martin Bursík

27.09.2005
Obecné
Předsedou Strany zelených se stal Martin Bursík

Pardubice, 25. září 2005 – Strana zelených si zřetelnou většinou hlasů delegátů sjezdu zvolila za svého nového předsedu Martina Bursíka. Byl zvolen 117 hlasy z celkem 147 krátce poté, co obhájil strategii samostatného postupu Zelených ve volbách do sněmovny Parlamentu. Mimořádný volební sjezd si vyžádala členská základna prostřednictvím krajských organizací.

Ve svém projevu před volbou do funkce předsedy SZ si Martin Bursík vytýčil cíl dlouhodobě etablovat Stranu zelených v parlamentní politice. Dále řekl: „Dlouhodobou podporu, se kterou je také možné realizovat dlouhodobé politické cíle, získáme pouze od voličů, kteří nás budou volit rozumem i srdce, od voličů, pro které jsme jejich první volbou, nikoli od těch, kteří volí, protože nemají koho volit.“

Martin Bursík řekl, že Zelení jsou první politickou stranou, která otevřeně definuje okruhy svých voličů. Bude prosazovat program s tématy zacílenými na ekologicky citlivé obyvatele, studenty a mladé voliče, ženy a matky s dětmi, ale i aktivní seniory, podnikatele z oblasti moderních ekologických technologií a profesionály z oblasti životního prostředí. Obecně za voliče Strany zelených pak označil každého, kdo přemýšlí o kvalitě svého života a svých blízkých. Za konkrétní problémy, na které se v politice zaměří, stanovil nezvládnutou regulaci kamionové dopravy, odklon od ropné ekonomiky, ekologickou daňovou reformu a ochranu spotřebitele.

Kontakty a bližší informace:

* Martin Bursík, předseda Strany zelených, tel.: 603 546 586, e-mail: martin.bursik@zeleni.cz

* Svatopluk Bartík, mediální koordinátor sjezdu Strany zelených, tel.: 776 706 868, e-mail: svatopluk.bartik@seznam.cz

* webová stránka SZ: http://www.zeleni.cz

* logo SZ ke stažení: http://www.zeleni.cz/dtp-podklady.php?kategorie=4.7
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí