zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Grantový program Bioodpady 2005

29.09.2005
Odpady
Grantový program Bioodpady 2005

JIHLAVA - Grantový program Fondu Vysočiny s názvem Bioodpady 2005 na podporu tvorby uceleného systému nakládání s bioodpadem schválilo Zastupitelstvo kraje Vysočina.

Jde o 1. ročník tohoto grantového programu. Jeho cílem je spolufinancování projektových dokumentací záměrů na vybudování zařízení na zpracování bioodpadu a podpora nákupu kontejnerů na bioodpad (vyjma kalů z ČOV) s posílením informovanosti občanů o problematice bioodpadu. Příjemci podpory jsou právnické osoby (včetně neziskových organizací - např. občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti apod.), jejichž předmět podnikání nebo činnost zahrnuje nakládání s odpady fyzické osoby oprávněné k podnikání s předmětem podnikání - nakládání s odpady obce a města kraje Vysočina.

Žádosti lze podávat do 15. prosince. Celkový objem finanční prostředků pro letošní rok činí 1,5 mil. Kč. Maximální výše podpory na jeden projekt je 100 000 Kč. V rámci grantového programu může jeden žadatel získat podporu jak na pořízení projektové dokumentace, tak na nákup kontejnerů na bioodpad. Žadatel se musí podílet na celkových nákladech projektu minimálně 40 %.

Zdroj: Haló noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí