zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Co znamenají pojmy „Zdravá škola“ nebo „Zdravý podnik“? Dozvíte se na semináři Národní sítě Zdravých měst

03.10.2005
Obecné
Co znamenají pojmy „Zdravá škola“ nebo „Zdravý podnik“? Dozvíte se na semináři Národní sítě Zdravých měst

PRAHA, 3.10.2005 – Národní síť Zdravých měst ČR (NSZM) pořádá seminář zaměřený na  problematiku nejrůznějších forem podpory zdraví jak ve veřejné, tak komerční sféře, zaštítěný ministryní zdravotnictví doc. MUDr. Miladou Emmerovou, CSc. Odborníci z oblasti zdravotnictví a souvisejících oborů se budou zabývat aktuálními projekty a programy podpory zdraví a jejich praktickými ukázkami.

Účastníky semináře přivítá předseda NSZM a starosta města Vsetína Jiří Čunek. Dopolední blok přednášek zahájí svojí prezentací o roli NSZM při podpoře zdraví její ředitel Ing. Petr Švec. Následovat bude přednáška věnovaná příkladům dobré praxe z oblasti projektů podpory zdraví. Informace o tom, jaké existují v současnosti komunitní programy podpory zdraví pod hlavičkou Světové zdravotnické organizace (WHO) přinese prezentace zástupkyně Ministerstva zdravotnictví, která uzavře dopolední blok. Po diskusi bude následovat odpolední program, jenž zahájí přednáška na téma spolupráce Zdravých škol a municipalit v ČR. Praktické ukázky podpory zdraví již na úrovni mateřských škol a příklady dobré praxe z této oblasti budou náplní následujícího příspěvku. Příspěvek o „Bezpečné komunitě Kroměříž“ přinese praktické poznatky o tom, jak úzké je spojení mezi bezpečností a zdravím obyvatel. Dvě ukázky řešení problematiky podpory zdraví na úrovni zdravotnických zařízení, konkrétně nemocnice a polikliniky, uzavřou odpolední blok prezentací. Na samotný závěr akce je připravena diskuse nad uvedenými tématy.

Odborný seminář, který se uskuteční 4.10.2005 od 10.00 do 14.00 hod. na Ministerstvu zdravotnictví ČR, je bezplatně přístupný všem zájemcům o danou problematiku.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí