zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V České Skalici se lidé mohou seznámit s „Šetrným papírováním“

05.10.2005
Odpady
V České Skalici se lidé mohou seznámit s „Šetrným papírováním“

ČESKÁ SKALICE – S putovní výstavou ekologického sdružení Arnika „Šetrné papírování“ se mohou do 2. listopadu seznámit návštěvníci informačního centra v České Skalici. Cílem výstavy je podpořit třídění a recyklaci papíru a napomoci k většímu používání recyklovaných papírových výrobků. Spolu s výstavou Arniky zde bude ke shlédnutí i panel Ministerstva životního prostředí informující veřejnost o ekologizaci tohoto úřadu.

„Výstava je určená pro širokou veřejnost. Tématické výstavy, které v Informačním centru pravidelně pořádáme, mají již tříletou tradici. Vybíráme pestrá témata z okruhů občanských, kulturních, ekologických, poznávacích i informačních. Výstavy navštěvují školní děti, mládež i dospělí a to nejen z České Skalice, ale i z řad návštěvníků, kteří do města přijíždějí,“ řekla Květa Ležovičová z Informačního centra v České Skalici.

„Na výstavě budou k vidění i ukázky kancelářských recyklovaných papírů, které se dají použít pro tisk a kopírování, a vyjádření předních výrobců kopírovacích strojů a tiskáren k možnosti použití recyklovaného papíru v jejich strojích,“ doplnil Milan Návoj ze sdružení Arnika. Návštěvníci zde mohou rovněž získat od Arniky zdarma samolepku chránící poštovní schránku před nevyžádanou reklamou.

Více informací o kampani Šetrné papírování i náhled výstavy najdete na internetové adrese: http://papir.arnika.org .

Kontaktní osoby:

- Květa Ležovičová, Informační centrum Česká Skalice, Husovo náměstí 51, tel. 491 453 870, mobil: 603 763 213, e-mail: info.cs@seznam.cz

- Milan Návoj, Arnika, vedoucí kampaně Šetrné papírování, http://papir.arnika.org, tel. 222 781 471, mobil: 731 289 939, e-mail: milan.navoj@arnika.org

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí