zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rekultivace skládky bude stát asi sto miliónů korun

06.10.2005
Odpady
Rekultivace skládky bude stát asi sto miliónů korun
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Na sto miliónů korun je vyčíslena rekultivace skládky komunálního odpadu v Hrachovci u Valašského Meziříčí, která slouží pro část vsetínského regionu. V příštím roce má být uzavřena a do poloviny roku 2008 upravena tak, aby nenarušovala ráz krajiny.
"Akce začne v dubnu příštího roku. Náklady na rekultivaci byly předběžně vyčísleny na 100 miliónů korun," konstatoval Václav Chajdrna, vedoucí odboru komunálních služeb meziříčské radnice. "Tři čtvrtiny této částky mohou pokrýt prostředky z evropských fondů, 15 procent dotace Státního fondu životního prostředí. Zbývajících 10 procent poplyne z účtu, který město pro tento účel povinně zřídilo," řekla místostarostka Dagmar Lacinová (ČSSD). Radní už pověřili specializovanou agenturu, aby vybrala nejvhodnější firmu, která má s rekultivacemi skládek zkušenosti.
Do naplnění a uzavření skládky zbývá několik měsíců. V plném proudu je proto příprava nového úložiště, které by mělo vyrůst v sousedství. "Město jedná o výkupu pozemků od současného vlastníka," informoval starosta Jiří Kubeša (ODS).
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí